Zniszczył ule powodując 14 tys. zł strat. Grozi mu 5 lat więzienia

Autor: Komedia Powiatowa Policji w Iławie 09 maja 2022 12:01

Zniszczył ule powodując 14 tys. zł strat. Grozi mu 5 lat więzienia Sprawca wtargnął na teren gospodarstwa pszczelarskiego i celowo zdjął pokrywy oraz kolejne warstwy osłonowe uli po czym poprzewracał ule. /fot. Komedia Powiatowa Policji w Iławie

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zatrzymali sprawcę zniszczenia 27 uli w gminie Zalewo. 21-latek poprzewracał ule i powyciągał ich zawartość. Teraz za ten czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zniszczenie uli w gminie Zalewo 

Pod koniec kwietnia właściciel pasieki znajdującej się na terenie gminy Zalewo poinformował o zniszczeniu uli. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca wtargnął na teren gospodarstwa pszczelarskiego i celowo zdjął pokrywy oraz kolejne warstwy osłonowe uli po czym poprzewracał ule. 

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. W trakcie prowadzonego postępowania ustalili, że to nie było jedyne zniszczenie pasieki. Okazało się, że sprawca trzykrotnie niszczył ule. Powodując starty blisko 14  tysięcy złotych. 

Zobacz: Bank Pszczeli odbuduje pasiekę pszczelarza, który stracił ponad 400 tys. owadów

Mundurowi w trakcie czynności ustalili, że sprawcą jest znany im z wcześniejszych interwencji 21 – latek. Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Zalewo i przestawili mu trzy zarzuty, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Oświadczył, że kiedy jeździł quadem po okolicy nie wie czemu zatrzymał się koło pasieki poprzewracał ule, pozrzucał daszki oraz wyciągnął ramki po czym odjeżdżał.

Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI