×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zniknięcie 17,5 tony oliwek. Jest finał głośnej kradzieży

Autor: tvp.info 22 marca 2023 14:44

Zniknięcie 17,5 tony oliwek. Jest finał głośnej kradzieży Jest finał głośnej kradzieży 17,5 tony oliwek/ fot. shutterstock

Funkcjonariusze Gwardii Cywilnej zatrzymali 21 osób zamieszanych w kradzież łącznie 17,5 ton oliwek w hiszpańskim regionie Las Vegas - podaje TVP Info.

Śledztwo w sprawie złodziei oliwek trwało ponad rok. Zaczęło się od doniesienia jednego z farmerów z Brea del Tajo, który odkrył zniknięcie 8,4 ton owoców ze swoich kilku gajów.

 Kradzieże oliwek w Hiszpanii

Funkcjonariusze Guardia Civil ustalili, że do podobnych kradzieży dochodziło w regionie Las Vegas już od jakiegoś czasu. 

Przełomem w sprawie było zatrzymanie na początku lutego furgonetki, którą jechało pięć osób. Na pace znajdowało się 140 kg oliwek, ale żaden z jadących autem nie był w stanie racjonalnie wyjaśnić, skąd je wzięli.

Śledczy ustalili nie tylko kompanów zatrzymanych, ale także miejsca, do których trafiały skradzione oliwki. Okazało się, że kradziony towar skupowały dwie tłocznie oliwy znajdujące się w prowincjach Toledo i Guadalajara.

Więcej: TVP Info.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI