×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zatrzymano kolejnego podejrzanego wz. z przemytem narkotyków w ananasach

Autor: farmer.pl 16 marca 2021 13:16

Zatrzymano kolejnego podejrzanego wz. z przemytem narkotyków w ananasach Na terenie Niemiec zatrzymano poszukiwanego Tomasza R., podejrzanego u udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przemyt narkotyków / fot. shutterstock

Na terenie Niemiec zatrzymano poszukiwanego na podstawie europejskiego listu gończego Tomasza R., podejrzanego u udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przemyt narkotyków na dużą skalę - informuje Farmer.pl.

Tomasz R. jest podejrzany o udział w grupie przestępczej, która stała za ogromnym przemytem kokainy z Ekwadoru. Narkotyki były ukryte w beczkach z mrożoną pulpą ananasową, których ładunek został zatrzymany w czerwcu ub.r. Przejęto wówczas kokainę wartą ponad 3 mld zł.

Miejsce pobytu poszukiwanego policjanci CBŚP z grupy tzw. łowców cieni ustalili we współpracy z oficerem łącznikowym Federalnego Urzędu Kryminalnego przy Ambasadzie Niemiec w Warszawie, policjantami Biura Kryminalnego i Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji oraz oficerem łącznikowym CBŚP przy Europolu – podaje w komunikacie Centralne Biuro Śledcze Policji. Na bazie wspólnych ustaleń niemieckie służby zatrzymały w Dortmundzie poszukiwanego Tomasza R., który był ścigany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz listu gończego, w związku ze śledztwem prowadzonym przez policjantów Zarządu CBŚP w Olsztynie i funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Gdyni pod nadzorem Prokuratury Krajowej.

Czytaj więcej w serwisie farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI