×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zaskakująca pogoda na marzec 2023. Na wiosną musimy jeszcze poczekać

Autor: polsatnews.pl / IMGW 28 lutego 2023 11:33

Zaskakująca pogoda na marzec 2023. Na wiosną musimy jeszcze poczekać Pogoda w marcu będzie zaskakująca - synoptycy zapowiadają wyjątkowo zimny marzec. / fot. shutterstock

Pogoda w marcu będzie zaskakująca - synoptycy zapowiadają wyjątkowo zimny marzec. Na wiosnę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Jak informuje IMGW, końcówka tygodnia przyniesie pochmurną pogodę. Synoptycy spodziewają się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. 

W sobotę temperatura minimalna wyniesie od -3 stopni Celsjusza do 0 stopni, nad morzem około 1 stopnia, w dolinach karpackich lokalnie spadek temperatury do -8 stopni. W niedzielę temperatura minimalna od –4 stopni na południu, w centrum około –1 stopień, do 2 stopni na Pomorzu, w dolinach karpackich lokalnie spadek temperatury do –10 stopni. 

Marzec 2023 - kiedy przyjdzie wiosna? 

"Model od ESMWF przekreśla nasze marzenia o ciepłym początku meteorologicznej wiosny. Duże, ujemne anomalie średniej temperatury powietrza prognozowane są na nadchodzące 3 tygodnie. Obecnie wszystkie modele długoterminowe są tu zgodne" - przekazało na Twitterze Centrum Modelowania Meteorologicznego. 

Więcej na polsatnews.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI