Zakład Pszczelnictwa Instytutu Ogrodnictwa - PIB z siedzibą w Puławach zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety pszczelarskiej. To ważne dla realizacji badań nad pasiekami i pszczołami na terenie kraju.

Ankieta pszczelarska

Ankieta dotyczy fenologii pszczelarskiej, gospodarki pasiecznej, chorób pszczół i wiedzy pszczelarskiej. Dodatkowo zamieszczono również pytania na temat wpływu pandemii COVID-19 na działalność pszczelarzy.

Ankieta jest częścią zadania „Monitorowanie fenologiczno-rolniczych warunków stacjonowania pasiek” i jest kontynuacją badań prowadzonych w Zakładzie Pszczelnictwa od 1958 roku. Celem badań jest obserwowanie zmian w polskim pszczelarstwie, m.in. w kontekście zmian w przyrodzie i rolnictwie związanych z ocieplaniem klimatu.
Ankieta on-line dostępna jest pod adresem https://ankietapszczelarska.pl

Ankietę można wypełnić anonimowo, a zajmuje to około 20 minut.

Zakład Pszczelnictwa Instytutu Ogrodnictwa - PIB zwraca się również z prośbą do tych pszczelarzy, którzy mają wagi pasieczne, ustawione w pasiece stacjonarnej i chcieliby się podzielić wynikami pomiarów przybytków/ubytków wziątków dobowych. Mogą to być wagi tradycyjne lub elektroniczne.

Osoba do kontaktu: dariusz.gerula@inhort.pl