Zachmurzenie i opady deszczu na znacznym obszarze kraju

Autor: PAP 29 marca 2021 15:33

Zachmurzenie i opady deszczu na znacznym obszarze kraju W poniedziałek na znacznym obszarze kraju dominować będzie zachmurzenie i opady deszczu/ fot. shutterstock

W poniedziałek na znacznym obszarze kraju dominować będzie zachmurzenie i opady deszczu - powiedział PAP synoptyk IMGW Mateusz Barczyk. Podkreślił jednak, że towarzyszyć mu będą stosunkowo wysokie temperatury, na zachodzie kraju przekraczające 10 stopni Celsjusza.

Zgodnie z prognozą IMGW początek rozpoczynającego się tygodnia będzie jeszcze chłodny i deszczowy, ale już od wtorku czeka nas więcej słońca i będzie zdecydowanie cieplej.

W rozmowie z PAP synoptyk Instytutu Mateusz Barczyk podkreślił, że w poniedziałek w większości kraju będzie pochmurno i deszczowo. "Najwięcej deszczu spodziewać się powinni mieszkańcy Pomorza, a z kolei najmniejsze opady spodziewane są na południowych oraz zachodnich krańcach kraju" - wskazał.

W zachodniej części kraju spodziewać się należy również najwyższej temperatury, która w poniedziałek wyniesie do 15 stopni C. Z kolei na Mazurach i Suwalszczyźnie termometry maksymalnie wskażą 6-7 stopni Celsjusza. "Wiatr będzie umiarkowany, z zachodu i południowego zachodu" - dodał synoptyk.

Wieczorem strefa opadów będzie obejmować centralną część Polski od Pomorza po Śląsk i Małopolskę, a także Warmię i Mazury oraz Mazowsze. W okolicach g. 19 temperatura wynosić będzie od ok. 6 stopni do Podlasiu do 12-13 stopni na zachodzie kraju. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI