Z okazji Dnia Ziemi resort klimatu zorganizuje warsztaty on-line dla uczniówPAP - 14 kwietnia 2020 21:47


Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi 22 kwietnia resort klimatu organizuje warsztaty on-line dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych - poinformowało we wtorek Ministerstwo Klimatu. Zajęcia promować będą odnawialne źródła energii.

Dzień Ziemi obchodzony jest od 1970 roku i jego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. Wiodącym tematem tegorocznej 50. edycji tego święta będą działania na rzecz ochrony klimatu, w szczególności zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi.

Resort klimatu poinformował, że w tym roku wspólnie z Bankiem Ochrony Środowiska oraz Fundacją BOŚ, przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, organizowane są warsztaty on-line "Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu". Wydarzenie to zostało objęte patronatem honorowym prezydenta Andrzeja Dudy.

Ministerstwo wyjaśniło, że do udziału w warsztatach zaprasza uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Warsztaty odbędą się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Postaw na Słońce" promującego odnawialne źródła energii.

Warsztaty on-line będą dostępne na żywo na stronie www.dzienziemiwmk.pl. Za pośrednictwem specjalnego czatu każdy z uczniów i nauczycieli będzie mógł zadać pytanie ministrowi Michałowi Kurtyce oraz uczestniczyć w wykładach zaproszonych ekspertów: "Zrozumieć globalne ocieplenie - mechanizm i konsekwencje" (dr Mariusz Gogól) i "OZE. Skąd mamy prąd?" (dr Tomasz Rożek). Wydarzenie zakończą warsztaty filmowe "Jak zwykłym telefonem komórkowym nakręcić profesjonalny film?" z Szymonem Chałupką (vlog "Filmujemy!").

Ministerstwo dodało, że aby wziąć udział w warszatatach należy 22 kwietnia o godz. 11.40 kliknąć w link www.dzienziemiwmk.pl. Na tej stronie znajdzie się też instrukcja, jak zalogować się do czatu, aby móc zadawać pytania.