
3,5 tys. gości stacjonarnych i 6,7 tys. uczestników online, ponad: 100 tys. unikalnych użytkowników, 70 debat i dyskusji z udziałem 400 prelegentów, 20 tys. publikacji dotyczących lub wzmiankujących wydarzenia – to dane podsumowujące XII edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (European Economic Congress – EEC) oraz 5. European Tech and Start-up Days. Wydarzenia odbyły się po raz pierwszy od lockdownu, w formule hybrydowej.
– Trzy dni, ponad 160 godzin emisji live prowadzonych w 16 streamingach, uczestnicy stacjonarni i online, pozostający ze sobą w kontakcie i interakcji – wszystko to plasuje XII Europejski Kongres Gospodarczy i 5. European Tech and Start-up Days jako największe hybrydowe wydarzenia w Polsce – mówi Wojciech Kuśpik, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Tech and Start-up Days. – Dla nas niezwykle istotne jest to, że zorganizowaliśmy w pełni bezpieczne, pierwsze od czasów nastania pandemii COVID-19, merytoryczne spotkania w gronie ekspertów, przedstawicieli polityki i biznesu, nauki i mediów – dodaje.
O ocenę XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz 5. European Tech and Start-up Days ich słuchaczy, panelistów i partnerów zapytała firma BCMM – badania marketingowe*. Zadowolenie z uczestnictwa w katowickim spotkaniu wyraziło 83 proc. uczestników, 90 proc. panelistów oraz 96 proc. partnerów. Aż 94 proc. uczestników i 93 proc. panelistów zadeklarowało swój udział w kolejnej edycji wydarzenia w 2021 roku.
Najwyżej oceniany aspekt merytoryczny tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach to interesująca tematyka wystąpień, sesji i paneli dyskusyjnych (ocena 8,1 w 10-stopniowej skali wśród uczestników stacjonarnych i 8,3 wśród uczestników online). Główne efekty uczestnictwa w Kongresie to, wg wskazań reprezentatywnych prób badawczych, interesujące opinie przedstawione przez zaproszonych ekspertów (ocena 7,8 wśród uczestników stacjonarnych oraz 7,9 wśród uczestników online).
Czynniki, które w największym stopniu wpływają na satysfakcję z uczestnictwa w Kongresie są związane z jego merytoryczną stroną - interesujące opinie prelegentów, tematyka wystąpień, sesji i paneli dyskusyjnych oraz możliwość zapoznania się z nowymi trendami w gospodarce. Dla panelistów najważniejszy jest natomiast czas na prowadzenie dyskusji, profesjonalna moderacja oraz wiedza pozyskana w trakcie Kongresu. Czynniki w największym stopniu wpływające na satysfakcję z uczestnictwa w European Tech and Start-Up Days to jakość wystąpień zaproszonych ekspertów, możliwość zapoznania się z nowymi trendami i innowacjami oraz możliwość nawiązania kontaktów biznesowych.
Doceniono również przestrzeń uznając za istotny atut organizacyjny lokalizację imprez w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Pozytywnie oceniono komunikację z uczestnikami (przed i w trakcie wydarzeń), komfort sal konferencyjnych, internetowy system rejestracji oraz informacje przesyłane przez organizatora przed rozpoczęciem wydarzenia. Uczestnicy wysoko ocenili także zastosowane środki bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19.
Przez trzy kongresowe dni (2-4 września br.), w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyło się łącznie ponad 70 debat i dyskusji z udziałem ok. 400 prelegentów.
XII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach i 5. European Tech an Start-up Days za pośrednictwem telewizji, prasy, radia i portali internetowych relacjonowało ponad 350 dziennikarzy reprezentujących ponad 100 redakcji. W 2020 r. w polskich mediach powstało ponad 20 tys. publikacji dotyczących lub wzmiankujących wydarzenia. Ekwiwalent reklamowy, czyli kwota, jaką należałoby przeznaczyć na reklamy o tej samej powierzchni i czasie antenowym, oszacowana na dzień 2 października br. przekroczyła 47 mln zł. Wydarzenia komentowano także w mediach społecznościowych – przez trzy wrześniowe dni odnotowano ponad 4,5 tys. wzmianek na Twitterze, Facebooku, Linkedinie, blogach i mikroblogach, o łącznym zasięgu sięgającym 30 mln unikalnych użytkowników.
Kongresowe dyskusje transmitowane były na stronach internetowych Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz European Tech and Start-up Days, w portalach Grupy PTWP i w portalach patronów medialnych wydarzeń: dziennik.pl, dziennikzachodni.pl, forsal.pl, GazetaPrawna.pl, pb.pl rp.pl, wyborcza.biz.
Debaty XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach dotyczyły dokonujących się i czekającym nas jeszcze zmian. Wiodącymi wątkami były: Europejski Zielony Ład, transformacja branży elektroenergetycznej związana z polityką klimatyczną oraz cyfrowa transformacja całej gospodarki, dla której impulsem okazała się pandemia COVID-19.
Wręczane podczas XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego tytuły „Inwestor bez granic" trafiły do firm: BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, Unilever, Mercedes-Benz Manufacturing Poland, CanPack, Servier, Grupa Mercator Medical, Grupa DocPlanner, Grupa Selena, Adamed i PKN ORLEN.
Podczas gali towarzyszącej European Start-Up Days, wręczono także nagrody w konkursie Start-Up Challenge 2020 dla firm: Progresja Space, KPMP, Biotts, NataLab, Gamehag, ICsec.
XII edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego i 5. European Tech and Start-up Days organizowane w szczególnych okolicznościach, odbyły się zachowaniem wszelkich obowiązujących wymogów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa. Współgospodarzem European Tech and Start-up Days było Miasto Katowice.
Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski, Europy, świata, wśród których wymienić można: unijnych komisarzy, premierów i przedstawicieli rządów państw europejskich, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne. W opiniotwórczym gronie, w formie otwartej debaty publicznej, prowadzone są rozmowy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju Europy.
Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu towarzyszy European Tech and Start-up Days – spotkanie młodego i innowacyjnego biznesu z przedstawicielami korporacji. W 2019 r. zgromadziło ponad 3 tys. uczestników.
Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP.
Badania wśród uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2020 na reprezentatywnych próbach badawczych przeprowadził instytut badawczy BCMM - badania marketingowe - w dniach 10.09.2020 r. – 22.09.2020 r.
Nie przegap najważniejszych wiadomości
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
CHF
4,66 0,58%
GBP
5,21 0,27%
USD
4,22 0,39%
ON
6,09 3 gr
LPG
2,95 -3 gr