Wypadek w przetwórni owoców. Maszyna wciągnęła nogę pracownika

Autor: policja.gov. 04 maja 2022 08:52

Wypadek w przetwórni owoców. Maszyna wciągnęła nogę pracownika Wypadek w przetwórni owoców. Maszyna wciągnęła nogę pracownika/ fot.shutterstock.com

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku przy pracy, do którego doszło w przetwórni owoców na terenie gminy Kurów. 46 letni pracownik doznał ciężkich obrażeń ciała po tym, jak jego nogę wciągnęła maszyna do rozbrylania zamrożonych owoców.

Do zdarzenia doszło wieczorem 29 kwietnia na terenie gminy Kurów. Maszyna wciągnęła nogę 46 letniego pracownika przetwórni, mieszkańca gminy Końskowola, który prawdopodobnie chciał przepchnąć zablokowane w urządzeniu owoce. Na miejsce skierowano policjantów z komisariatu w Kurowie, funkcjonariuszy Straży Pożarnej oraz ratowników medycznych. 

Po rozcięciu maszyny i wydobyciu poszkodowanego, z ciężkim obrażeniami ciała, śmigłowcem przetransportowano go do szpitala w Lublinie. 

Na miejscu czynności wykonywali policjanci oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy. Badania wykazały, że pracownicy przetwórni byli trzeźwi. 
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI