Wydano ksiażkę o MiniKiwi w języku angielskim

Autor: www.sadyogrody.pl 19 grudnia 2019 12:24

Wydano ksiażkę o MiniKiwi w języku angielskim fot. materiały prasowe

Ukazała się książka o uprawie MiniKiwi w języku angielskim - "KIWIBERRY - Actinidia Arguta", której współautorem jest dr hab. Piotr Latocha, (prof. SGGW), pracownik naukowy Katedry Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, prezes Stowarzyszenia Plantatorów MiniKiwi. Książka jest kompendium wiedzy na temat uprawy MiniKiwi.

Książka "KIWIBERRY - Actinidia Arguta" jest pierwszym anglojęzycznym kompleksowym opracowaniem dotyczącym uprawy i wykorzystania owoców MiniKiwi.

- Książka została opracowana na podstawie wieloletnich doświadczeń z tym gatunkiem naukowców z Polski (SGGW w Warszawie) i Belgii (Ghent University). Jest doskonałym przewodnikiem/ poradnikiem dla każdego pragnącego podjąć się uprawy tej rośliny - powiedział redakcji sadyogrody.pl dr hab. Piotr Latocha, (prof. SGGW).

Dr hab. Piotr Latocha zajmuje się badaniami związanymi z aktinidią, od opracowania technologii uprawy poprzez jakość i skład chemiczny owoców (jakość sensoryczna, wartości odżywcze i prozdrowotne) aż po zdolność przechowalniczą owoców w zależności od postępowania po zbiorze. W tym zakresie blisko współpracuje również z różnymi placówkami naukowymi w kraju oraz z zespołem naukowców z zagranicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI