Wtorek słoneczny bez opadów

Autor: PAP 06 września 2022 09:28

Wtorek słoneczny bez opadów Wtorek będzie kolejnym dniem ze słoneczną pogodą i bez opadów na przeważającym obszarze kraju / fot. shutterstock

Wtorek będzie kolejnym dniem ze słoneczną pogodą i bez opadów na przeważającym obszarze kraju - powiedział PAP Szymon Ogórek, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMWG-PIB.

Jak przekazał Szymon Ogórek z CBP Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, nad Polską pogodę nadal kształtuje wyż z centrum nad północną częścią Europy, za sprawą którego do kraju napływa suche i chłodne powietrze.

"Od kilku dni praktycznie nie mamy większych zmian w pogodzie. Tak też będzie i we wtorek, który będzie bardzo pogodny na przeważającej części kraju. Podobnie jak w poprzednich dniach, wyjątkiem będzie rejon Zatoki Gdańskiej i w rejonach podgórskich, gdzie możliwy jest wzrost zachmurzenia i może spaść słaby, przelotny deszcz. Nie zmieni się specjalnie także temperatura maksymalna, która w ciągu dnia wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 stopni na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby, w zachodniej połowie kraju okresami umiarkowany" - powiedział Szymon Ogórek. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI