Wtorek pogodny. Miejscami możliwy przelotny deszcz lub burze

Autor: PAP 17 maja 2022 09:50

Wtorek pogodny. Miejscami możliwy przelotny deszcz lub burze Wtorek pogodny. Miejscami możliwy przelotny deszcz lub burze/ fot. materiały własne

Wtorek będzie ciepłym i słonecznym dniem, tylko na zachodzie mogą wystąpić lokalne słabe opady deszczu, a na południu burze - powiedziała dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk.

Poranek we wtorek rozpocznie się pogodnie na przeważającym obszarze kraju. W miarę upływu dnia na zachodzie i południu prognozowane są opady deszczu. "W tych rejonach możliwe są słabe burze, podczas których może spaść do 15 milimetrów deszczu na metr kwadratowy. Podczas burz należy uważać na wiatr, który w porywach może osiągać do 60 km/h" - powiedziała synoptyk. Wiatr północny i północno wschodni w ciągu dnia będzie nabierał na sile, popołudniu w całym kraju może być silny i porywisty.

Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od około 13 st. C. na północnym wschodzie do 20 st. C. na południowym zachodzie." Po dość ciepłym dniu czeka nas chłodna noc z wtorku na środę, ponieważ w całym kraju temperatura spadnie do -4 st. C. i spodziewane są przymrozki" - podsumowała. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI