×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wtorek deszczowy, zwłaszcza na północy oraz wschodzie kraju

Autor: PAP 25 maja 2021 09:10

Wtorek deszczowy, zwłaszcza na północy oraz wschodzie kraju Wtorek będzie deszczowy/ fot. shutterstock

We wtorek w wielu miejscach, zwłaszcza na północy oraz wschodzie kraju, będzie padał deszcz; na południu możliwe będą burze - prognozuje synoptyk IMGW Szymon Ogórek. Po południu opady będą już przelotne.

Za sprawą przemieszczającego się nad Polską chłodnego frontu atmosferycznego we wtorek spodziewane jest pogorszenie pogody.

"We wtorek w wielu miejscach Polski występować będą opady deszczu. Szczególnie prawdopodobne jest to na północy oraz wschodzie kraju" - powiedział PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

"Strefa opadów deszczu będzie stopniowo się przemieszczać. Rano, o godz. 8 rano, opady obejmą Pomorze, Kujawy, Wielkopolskę, częściowo Ziemię Łódzką, Mazowsze, województwa świętokrzyskie i śląskie" - wymieniał. Na południu możliwe będą lokalne burze.

"Opady będą przemieszczać się do wczesnych godzin popołudniowych, po południu spodziewane są głównie opady przelotne" - dodał Ogórek.

Ciepło będzie już jedynie na południowym wschodzie, gdzie temperatura maksymalna wynosić będzie do 22 stopni Celsjusza. Na przeważającym obszarze kraju będzie zdecydowanie chłodniej, od 14 do 18 stopni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI