Wtorek ciepły, ale deszczowy i pochmurny

Autor: PAP 08 lutego 2022 11:42

Wtorek ciepły, ale deszczowy i pochmurny Według prognozy nie ma co liczyć na słoneczny dzień: zachmurzenie będzie duże / fot. shutterstock

W całym kraju temperatura we wtorek będzie dodatnia. Niestety, oprócz ocieplenia prognozowane są też opady deszczu, niebo będzie zasnute chmurami - powiedziała PAP synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

We wtorek spodziewane są przeważnie temperatury w okolicach 5 stopni. "Najcieplej będzie na zachodzie, około 8 stopni, najchłodniej na wschodzie oraz w górach, jedynie jeden stopień" - podała synoptyk IMGW.

Duże zachmurzenie we wtorek 

Według prognozy nie ma co liczyć na słoneczny dzień: zachmurzenie będzie duże, a większych przejaśnień mogą się spodziewać jedynie po południu mieszkańcy północno-wschodniej części kraju.

"Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczać się będzie strefa opadów. Teoretycznie są to częściowo opady śniegu, ale ze względu na temperaturę będą one natychmiast przechodzić w deszcz. Po prostu będzie mokro" - zapowiedziała Grażyna Dąbrowska.

W trakcie intensywnych opadów widoczność na drogach będzie ograniczona - ostrzegła kierowców.

Wiatr znów przybierze na sile. "Wciąż jednak będzie umiarkowany, tylko okresami dość silny i porywisty, nad morzem w porywach osiągać może do 75 km/h" - powiedziała synoptyk.

Podkreśliła, że dodatnie temperatury zostaną z nami przez kilka dni. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI