×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wtorek 3 stycznia z temperaturą do 10 st. C

Autor: PAP 03 stycznia 2023 09:38

Wtorek 3 stycznia z temperaturą do 10 st. C Wtorek 3 stycznia z temperaturą do 10 st. C/ fot.shutterstock.com

Wtorek będzie kolejnym ciepłym dniem tej zimy z temperaturą maksymalną do 10 stopni Celsjusza na południowym zachodzie kraju. Noc, jak powiedział PAP synoptyk IMGW Jakub Gawron, będzie już zdecydowanie chłodniejsza od poprzednich.

We wtorek 3 stycznia nadal ciepło

We wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. "Miejscami praktycznie w całym kraju występować będą przelotne opady deszczu, a w obszarach podgórskich Karpat również deszczu ze śniegiem, a w górach samego śniegu" - powiedział Jakub Gawron z Centralnego Biura Prognoz IMGW.

Nadal będzie ciepło. Temperatura maksymalna, jak podał synoptyk, wyniesie od 5 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 10 stopni Celsjusza na południowym zachodzie.

Wiatr będzie zachodni, słaby i umiarkowany, nadal okresami porywisty. Nad morzem jeszcze w pierwszej połowie dnia te porywy wiatru mogą sięgnąć do 75 km/h, w górach osłabną do 65 km/h.

Jaka pogoda w nocy z wtorku na środę?

Noc z wtorku na środę nadal z zachmurzeniem umiarkowanym, okresami dużym. Na północy Polski miejscami pojawią się słabe opady deszczu.

"Noc już zdecydowanie chłodniejsza. Temperatura minimalna wyniesie od minus 1 stopnia Celsjusza na Warmii, Mazowszu i miejscami na Podlasiu do tylko 3 stopni na zachodzie Polski i nad morzem. W obszarach podgórskich będzie jeszcze chłodniej. Tam temperatura minimalna nawet może się obniżyć do minus 5 stopni Celsjusza" - powiedział synoptyk IMGW.

Wiatr będzie słaby, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju. I tam mogą pojawiać się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Na zachodzie wiatr już porywisty i te porywy nad ranem mogą sięgać tam nawet 60 km/h. W górach powieje do 65 km/h.

Wiatr będzie południowo-zachodni i zachodni. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI