Wracają przymrozki. W nocy i o poranku temperatury spadną poniżej zera

Autor: Twoja Pogoda 18 maja 2021 16:19

Wracają przymrozki. W nocy i o poranku temperatury spadną poniżej zera Przed nami zimne noce i poranki, które miejscami mogą przynieść spadki temperatury poniżej zera/fot. shutterstock.com

Przed nami zimne noce i poranki, które miejscami mogą przynieść spadki temperatury poniżej zera. Gdzie i kiedy?

- W pogodzie złe wieści dla rolników, sadowników i ogrodników. W drugiej połowie maja wrócą niskie temperatury. Spodziewać się można temperatur w okolicach 15 stopni, ale będą dni, gdy w najcieplejszym momencie będzie poniżej 10 stopni - informuje serwis Twoja Pogoda.

Szczególnie niebezpiecznie dla wrażliwych upraw będzie w pogodne noce przy napływie powietrza polarno-morskiego i arktycznego. Wtedy na wysokości 2 metrów nad powierzchnią ziemi temperatura spadnie do 1-2 stopni, a lokalnie do zera. Przy gruncie będzie poniżej zera.

Według doniesień serwisu Twoja Pogoda już od środowego (19.05) wczesnego ranka temperatura spadać będzie do ok. 5 stopni, a przy gruncie do blisko zera. W piątek (21.05) odnotujemy krótko po świcie 1-3 stopnie, lokalnie do -1 stopnia, a przy gruncie do -3 stopni. Najzimniej będzie w województwach zachodnich i północnych oraz na terenach górzystych.

Nietypowe chłody pojawiać się będą także pod sam koniec maja. Wówczas znów odnotujemy poniżej 5 stopni, a przy gruncie lokalne przymrozki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI