Włochy: Z powodu pandemii nie odbędą się karnawałowe bitwy na pomarańcze

Autor: PAP 15 października 2020 09:27

Włochy: Z powodu pandemii nie odbędą się karnawałowe bitwy na pomarańcze Bitwy na pomarańcze to jedno z najbardziej sugestywnych wydarzeń karnawałowych w Europie/ fot. shutterstock

Z powodu pandemii w mieście Ivrea w Piemoncie na północy Włoch nie odbędzie się na początku przyszłego roku historyczny karnawał, którego najważniejszym wydarzeniem są trzy bitwy na pomarańcze. To pierwsza taka decyzja w czasach pokoju.

Bitwy na pomarańcze, którymi obrzucają się drużyny zawodników, to jedno z najbardziej sugestywnych wydarzeń karnawałowych w Europie.

Organizatorzy tej historycznej imprezy, mającej długą tradycję, ogłosili, że jej przyszłoroczna edycja nie odbędzie się w związku ze stale pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną i restrykcjami wprowadzonymi w celu zahamowania zakażeń.

Wyjaśniono zarazem, że nie sposób zorganizować batalii w taki sposób, aby przestrzegane były wymogi reżimu sanitarnego. "Natura tego karnawału zostałaby głęboko wypaczona" - oceniła fundacja organizująca to wydarzenie. Poinformowała o tym z czteromiesięcznym wyprzedzeniem.

Dotąd karnawał w Ivrei odwoływano tylko z powodu wojny. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI