Włochy: Burze i grad niszczą plantacje owoców w trakcie zbiorów

Autor: www.sadyogrody.pl/Coldiretti.it 20 sierpnia 2020 14:31

Włochy: Burze i grad niszczą plantacje owoców w trakcie zbiorów Burze z gradem, tornada i ulewne deszcze tym sezonie niszczyły sady owocowe/ fot. shutterstock.com

Włoska organizacja przedsiębiorców rolnych Coldiretti poinformowała, że wraz z kolejnymi intensywnymi  burzami i gradem, które nawiedziły Włochy, wzrosły szkody na plantacjach. Straty wyceniane są na kilka ​​milionów euro.

We Włoszech organizacja Coldiretti poinformowała o 489 ekstremalnych wydarzeniach pogodowych od początku lata 2020, które powodowały zniszczenia we włoskich gospodarstwach. Burze z gradem, tornada i ulewne deszcze w tym sezonie niszczyły sady owocowe, gaje oliwne, uprawy warzywa na otwartych polach i szklarnie. Szkody wyrządzone w ogrodnictwie wyceniane są na miliony euro.

- Ekstremalne anomalie pogodowe nawiedzają kraj z północy na południe. Owoce są już dojrzałe na drzewach i właśnie rozpoczęły się zbiory jabłek - komentuje Coldiretti.

W ciągu dziesięciu lat - zwraca uwagę Coldiretti - skutki zmian klimatycznych w całym kraju kosztowały ponad 14 miliardów euro, w tym straty w produkcji rolnej, uszkodzenia konstrukcji i infrastruktury na terenach wiejskich w wyniku powodzi, osuwisk.

-Mamy do czynienia z tendencją do tropikalizacji pogody, która objawia się częstszym gradem, intensywnymi opadami deszczu oraz gwałtownym pogorszeniem pogody, siejąc zniszczenie w rolnictwie i nie tylko  - podkreśla organizacja Coldiretti.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI