×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Właściciel gospodarstwa zaatakowany nożem przez pracownika

Autor: Sylwia Sałyga 16 lutego 2023 10:07

Właściciel gospodarstwa zaatakowany nożem przez pracownika Właściciel gospodarstwa zaatakowany nożem przez pracownika/ fot.shutterstock.com

Policjanci zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa 57-latka rolnika, u którego pracował w gospodarstwie.

W czwartek (09.02) policjanci otrzymali informacje o uszkodzeniu ciała, do którego miało dojść na terenie jednej z gmin w powiecie zwoleńskim. Mundurowi pojechali pod wskazany adres. Na miejscu ustalili, że pomiędzy zgłaszającym, a wykonującym obowiązki w gospodarstwie pracownikiem doszło do nieporozumień. Kłótnia przerodziła się w szarpaninę. Pracownik najpierw uderzał pokrzywdzonego, a następnie, wyjął nóż i zadał kilka ciosów. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która rannego mężczyznę przewiozła do szpitala.

Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło na terenie gospodarstwa mieszczącego się nieopodal miejsca zgłoszenia. Również w to miejsce wysłani zostali policjanci. Jak się okazało, sprawca uciekł w nieznanym kierunku. Funkcjonariusze rozpoczęli czynności operacyjne i procesowe. Ustalono wizerunek mężczyzny i przekazano wszystkim patrolom w służbie. Do pomocy wezwano przewodnika z psem tropiącym oraz funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Radomiu. Rozpoczęły się poszukiwania osoby podejrzanej.

Dzięki intensywnym działaniom już po kilku godzinach zatrzymano mężczyznę. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu. W chwili zatrzymania był trzeźwy. Trafił do policyjnego aresztu. W piątek (10.02) został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zwoleniu, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Na wniosek prokuratury decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawiania wolności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI