Wiśnie w Tokio już kwitną

Autor: podroze.onet.pl 30 marca 2022 11:15

Wiśnie w Tokio już kwitną W Japonii pierwsze wiśnie już kwitną/ fot. shutterstock

W niedzielę kwiaty wiśni w Tokio osiągnęły pełny rozkwit. Teraz parki w Japonii witają tłumy zainteresowanych tradycyjnym zwyczajem podziwiania urody kwiatów, znanym jako Hanami.

Kwiaty odmiany Somei-Yoshino w pełni rozkwitły — po raz pierwszy w Japonii w tym sezonie — w obu obszarach cztery dni wcześniej niż przeciętny rok, ale pięć dni później niż w zeszłym roku.

W Japonii pierwsze wiśnie już kwitną

Japońscy miłośnicy kwiatów wiśni ostatnio coraz wcześniej mogą się cieszyć swoim ulubionym naturalnym fenomenem, który w tym roku nadszedł rekordowo wcześnie. Kwiatowy symbol Japonii, zwany "sakura"— kiedyś kojarzony z kwietniem — zaczął regularnie rozkwitać w pełni już pod koniec marca.

Kwitnienie wiśni - rekord został pobity?

W tym roku szczyt kwitnienia w historycznej stolicy Kioto został osiągnięty 27 marca. W ubiegłym roku kwitnienie miało miejsce 26 marca, najwcześniej od czasu, gdy Japońska Agencja Meteorologiczna zaczęła zbierać dane w 1953 r. To wcześniej o 10 dni niż wynosi 30-letnia średnia, a podobne rekordy ustanowiono w tym roku w kilkunastu miastach w całej Japonii.

Czytaj więcej: onet.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI