Wielkopolskie: strażacy walczą ze skutkami burz. Jakie straty w regionie?

Autor: PAP 22 czerwca 2021 15:02

Wielkopolscy strażacy odebrali już ponad 160 zgłoszeń w związku ze skutkami burz, jakie we wtorek przechodzą nad regionem. Zgłoszenia dotyczące zalań, podtopień, czy połamanych drzew nadal trafiają do służb.

Jak poinformował PAP dyżurny wielkopolskich strażaków, "do tej pory odebrano już ponad 160 zgłoszeń. Głównie dotyczą one podtopień, powalonych drzew, ale są też zerwane dachy np. w miejscowości Biskupice Zabaryczne w powiecie ostrzeszowskim. Zgłoszenia trafiają do nas niemal cały czas, jest tego naprawdę dużo" - powiedział dyżurny.

Dodał, że obecnie najwięcej zgłoszeń jest z Poznania, Swarzędza i Koziegłów. Wcześniej dużą liczbę zgłoszeń odbierano także z okolic Gostynia, Ostrowa Wlkp. i Ostrzeszowa.

Burze w Wielkopolsce - nie ma większych problemów z dostępem do prądu

Mateusz Gościniak z firmy Enea Operator powiedział PAP, że w regionie na tę chwilę nie ma większych problemów z dostępem do prądu. "Natomiast w samym Poznaniu ok. 7 tys. odbiorców jest w tej chwili pozbawionych energii elektrycznej. Są to trzy niezależne awarie na średnim napięciu. W tej chwili brygady są w drodze; będziemy starali się lokalizować awarie".

Problemy z dostępem do prądu występują także w południowej Wielkopolsce, na terenie obsługiwanym przez spółkę Energa Operator. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI