Wielkopolskie: Pszczelarz miał otruć 420 tys. pszczół. Policja szuka jego wspólnika

Autor: PAP 17 września 2021 13:37

Wielkopolskie: Pszczelarz miał otruć 420 tys. pszczół. Policja szuka jego wspólnika Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości drugiego sprawcy oraz gromadzą materiał dowodowy / fot. pixabay

34-letni pszczelarz, wraz z innym, nieustalonym jeszcze sprawcą, miał otruć 21 pszczelich rodzin w pasiece w okolicach miejscowości Tworzymirki (pow. gostyński, woj. wielkopolskie). Zdarzenie zarejestrowała fotopułapka właściciela uli - podała w piątek policja.

W środę gostyńska policja poprosiła o kontakt osoby, które mogą mieć informację na temat sobotniego otrucia 21 rodzin pszczelich, czyli około 420 tys. owadów, żyjących w pasiece położonej w lesie w rejonie miejscowości Tworzymirki. Nieznani sprawcy zniszczyli także cztery niezamieszkałe ule uszczelniając je pianką montażową. Właściciel pasieki ocenił straty na 44 tys. zł.

W piątek oficer prasowy policji w Gostyniu asp. szt. Monika Curyk poinformowała, że w związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali w czwartek 34-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. "Podejrzany usłyszał zarzut zniszczenia pasieki. Nie przyznał się do winy. Zatrzymany mężczyzna jest związany ze środowiskiem pszczelarzy" - podała.

Dodała, że poszkodowany w tej sprawie pszczelarz mieszka poza powiatem gostyńskim i zainstalował na terenie swojej pasieki fotopułapkę. W sobotę około godz. 21 zarejestrowała ona dwóch zamaskowanych sprawców, którzy otruli owady i zniszczyli ule. "Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości drugiego sprawcy oraz gromadzą materiał dowodowy" - zaznaczyła policjantka.

Zatrzymanemu 34-latkowi za zniszczenie mienia grozi do pięciu lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI