Wielkopolskie: nastolatek ranny w czasie prac polowych

Autor: PAP 10 lipca 2022 11:08

Wielkopolskie: nastolatek ranny w czasie prac polowych Nastolatek został ranny w czasie prac polowych/ fot. shutterstock

Z podejrzeniem obrażeń miednicy trafił do szpitala około 14-letni chłopiec, który w sobotnie popołudnie został przejechany przez ciągnik w czasie prac polowych w miejscowości Mijanowo (pow. gnieźnieński, woj. wielkopolskie).

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gnieźnie st. kpt. Łukasz Michalak powiedział PAP, że służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku przed godz. 17. "Dostaliśmy zgłoszenie, że podczas prac polowych dziecko zostało przejechane przez ciągnik" - powiedział.

Wypadek w czasie prac polowych

Jak dodał w wypadku ranny został około 14-letni chłopiec. "Osobie poszkodowanej została udzielona pierwsza pomoc przez druhów OSP. Następnie przybył na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Na miejsce wezwano też zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala" - powiedział strażak.

Michalak dodał, że ranny nastolatek był przytomny w momencie przekazywania go zespołowi pogotowia. Ratownicy podejrzewali, że chłopiec ma uszkodzoną miednicę.

Na miejsce wypadku zadysponowano strażackie zastępy m.in. z Gniezna, Trzemeszna i kujawsko-pomorskiego Mogilna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI