Weekend dobrym czasem na zabiegi. Od wtorku powróci zimno

Autor: PAP 10 kwietnia 2021 13:42

Weekend dobrym czasem na zabiegi. Od wtorku powróci zimno Na początku przyszłego tygodnia znów powrót chłodów/ fot.sadyogrody.pl

W północno-zachodnich regionach kraju  będzie chłodniej, pochmurnie i deszczowo. Tutaj termometry wskaż od ok. 5 do 9 stopni C. Natomiast w drugiej części kraju termometry pokażą od 14 do 19 stopni C. Na początku przyszłego tygodnia znów powrót chłodów.

"W sobotę Polska będzie podzielona na dwie części. Linia frontu meteorologicznego będzie przebiegała od Suwałk, przez Mławę, Koło, Kalisz, po Zieloną Górę i Zgorzelec" - mówi Walijewski.

W północno-zachodnich regionach kraju pozostających za linią frontu meteorologicznego będzie chłodniej, pochmurnie i deszczowo. Tutaj termometry wskaż od ok. 5 do 9 stopni C. W ciągu całego dnia może spaść do 10 mm deszczu i niestety będzie bardzo mało słońca. Natomiast druga część kraju, na południe od frontu, to zdecydowanie lepsza na weekend. Jeżeli ktoś się wybiera w tamte strony, to przez sobotę i niedzielę będzie miał cudowną pogodę. Temperatury od 14 do 19 stopni C. Zdecydowanie więcej słońca i bez opadów" - przewiduje synoptyk.

W górach będzie dosyć silny wiatr od ok. 70 do 80 km/h.

"Wybiegając do niedzieli mogę powiedzieć, że Słońce i pogoda będą łaskawe dla mieszkańców całej Polski" - podkreśla synoptyk.

Zanikające opady mogą się jedynie pojawić na północno-zachodnich krańcach kraju. Maksymalne temperatury to 19, a może nawet 20 stopni C.

Niestety, szybko skończy się ta wiosenna pogoda. Na początku przyszłego tygodnia znów powrót chłodów. We wtorek trzeba już będzie wyciągnąć z szafy ciepłe kurtki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI