Synoptyk IMGW powiedział, że pogorszenie warunków pogodowych po chwilowej poniedziałkowej poprawie przyniesie nowy ośrodek niżowy. Z upływem dnia będzie wiało coraz mocniej - w porywach do 60 km/h, potem nad Polskę nadciągnie front opadów.

Kolejny niż nadciąga nad Polskę

"Niż napłynie do zachodniej Polski w ciągu dnia. Opady największą intensywność będą mieć w godzinach wieczornych" - przekazał PAP synoptyk IMGW. Prognozowana jest sztormowa pogoda nad Morzem Bałtyckim, szczególnie w zachodniej części Wybrzeża.

Wieczorem opady śniegu z deszczem spodziewane są praktycznie w całej zachodniej Polsce, a w nocy z wtorku na środę dotrą we wschodnie rejony kraju. "We wtorek od rana zachmurzenie będzie przeważnie duże, większe przejaśnienia na południowym wschodzie" - wskazał Szymon Ogórek. Dodał, że miejscami wystąpią opady śniegu.

"Na zachodzie oraz w górach spodziewany jest przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm, na Kaszubach nawet o 8 cm" - podał synoptyk IMGW.

Teoretycznie będzie nieco cieplej. Na wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat maksymalna temperatura to minus trzy stopnie mrozu, około zera w centrum, do 4 stopni na morzem.

"Jednak ze względu na sumę warunków atmosferycznych tego ocieplenia raczej nie odczujemy" - dodał Szymon Ogórek.