We wtorek wróci silny wiatr, ale jego porywy będą słabsze

Autor: PAP 01 lutego 2022 10:13

We wtorek wróci silny wiatr, ale jego porywy będą słabsze We wtorek będzie wietrznie/ fot. shutterstock

Do Polski napływa kolejny niż. We wtorek będzie wiało, choć tak silnych porywów jak w weekend nie musimy się już obawiać - powiedział PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

Synoptyk IMGW powiedział, że pogorszenie warunków pogodowych po chwilowej poniedziałkowej poprawie przyniesie nowy ośrodek niżowy. Z upływem dnia będzie wiało coraz mocniej - w porywach do 60 km/h, potem nad Polskę nadciągnie front opadów.

Kolejny niż nadciąga nad Polskę

"Niż napłynie do zachodniej Polski w ciągu dnia. Opady największą intensywność będą mieć w godzinach wieczornych" - przekazał PAP synoptyk IMGW. Prognozowana jest sztormowa pogoda nad Morzem Bałtyckim, szczególnie w zachodniej części Wybrzeża.

Wieczorem opady śniegu z deszczem spodziewane są praktycznie w całej zachodniej Polsce, a w nocy z wtorku na środę dotrą we wschodnie rejony kraju. "We wtorek od rana zachmurzenie będzie przeważnie duże, większe przejaśnienia na południowym wschodzie" - wskazał Szymon Ogórek. Dodał, że miejscami wystąpią opady śniegu.

"Na zachodzie oraz w górach spodziewany jest przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm, na Kaszubach nawet o 8 cm" - podał synoptyk IMGW.

Teoretycznie będzie nieco cieplej. Na wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat maksymalna temperatura to minus trzy stopnie mrozu, około zera w centrum, do 4 stopni na morzem.

"Jednak ze względu na sumę warunków atmosferycznych tego ocieplenia raczej nie odczujemy" - dodał Szymon Ogórek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI