We wtorek rano na południu i wschodzie możliwy śnieg

Autor: PAP 18 stycznia 2022 09:01

We wtorek rano na południu i wschodzie możliwy śnieg Na południu i wschodzie kraju możliwe opady śniegu/ fot. shutterstock

Na południu i wschodzie kraju możliwe opady śniegu. W dzień temperatura będzie się wahać od 4 st. C na Wybrzeżu i zachodzie do -5 na Podhalu. Wiatr umiarkowany i porywisty, który na wschodzie i zachodzie kraju oraz w centrum i na Pomorzu nie przekroczy 55 km/h - powiedział PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

Prognoza IMGW przewiduje rano "na wschodzie temperaturę -3 st. C, na Podhalu -5. Na pozostałym obszarze kraju -1 st. C". O tej porze dnia na Pomorzu, zachodzie kraju i w centrum może pojawić się słaby wiatr, który jednak nie przekroczy 55 km/h.

"W południe na wschodzie miejscami będzie -1 st. C, w centrum 2 stopnie, zaś na zachodzie i Wybrzeżu do 4 stopni Celsjusza" - wskazał Ogórek. Dodał, że należy się spodziewać umiarkowanego wiatru, który na wschodzie osiągnie 55 km/h.

IMGW prognozuje, że wieczorem na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie. "Tylko na północnym zachodzie i Pomorzu będzie się chmurzyć. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty na Wybrzeżu i na krańcach wschodnich - głównie w woj. lubelskim" - powiedział Szymon Ogórek.

"W nocy lokalne opady śniegu. Na przeważającym obszarze kraju temperatura od 0 do 1 st. C. W miejscowościach podgórskich mogą wystąpić dwucyfrowe spadki temperatury. Temp. minimalna to ok. -12 stopni Celsjusza" - stwierdził Ogórek.

Prognoza IMGW przewiduje w nocy lokalne słabe opady marznącej mżawki, które będą się przyczyniały do gołoledzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI