×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

We wtorek możliwe rozpogodzenia na południu i w centralnej części kraju

Autor: PAP 16 listopada 2021 09:15

We wtorek możliwe rozpogodzenia na południu i w centralnej części kraju Na obszarze całego kraju raczej temperatura dodatnia, wyjątkiem będą Suwałki, gdzie temperatura może sięgnąć zera / fot. shutterstock

We wtorek rano miejscami pojawią się przymrozki, szczególnie w rejonach podgórskich. Tam temperatura może spaść do -2 stopni Celsjusza. W dalszej części dnia bez większych zmian. Na obszarze całego kraju raczej temperatura dodatnia, wyjątkiem będą Suwałki, gdzie temperatura może sięgnąć zera - powiedział PAP synoptyk IMGW Mateusz Barczyk.

Jak przekazał w rozmowie z PAP synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Mateusz Barczyk, we wtorek rano miejscami mogą pojawić się przymrozki. "Szczególnie w rejonach podgórskich, tam temperatura może spaść do -2 stopni Celsjusza" - powiedział.

Synoptyk IMGW dodał, że w ciągu dnia w całej Polsce temperatura będzie raczej dodatnia. Wyjątkiem będą Suwałki, gdzie temperatura może spaść do 0 stopni. W trakcie dnia pogoda bez istotnych zmian. "Większa szansa na pojawiające się przejaśnienia będzie na południu Polski. Nie można wykluczyć, że przejaśnienia pojawią się także w Polsce centralnej oraz wschodniej części kraju" - przekazał PAP Mateusz Barczyk.

"Temperatura maksymalna na północnym wschodzie sięgnie 4 stopni, zaś między 7 a 8 stopni w centralnej Polsce. Miejscami na południu może pojawić się do 10 stopni. Wieczorem pogoda raczej się nie zmieni. Pochmurno z możliwymi lokalnymi przejaśnieniami" - zapowiedział synoptyk IMGW.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI