Jak przekazała Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, pogoda we wtorek rano będzie słoneczna w całym kraju. W drugiej połowie dnia od zachodu zacznie wchodzić zatoka niskiego ciśnienia.

We wtorek wieczorem stopniowe pogorszenie pogody

"We wtorek rano w całym kraju będzie bezchmurnie lub zachmurzenie będzie małe. Taka pogoda utrzyma się nad większością kraju do zachodu słońca. Na północy, w ciągu dnia zachmurzenie będzie wzrastać do umiarkowanego i dużego. Na północno-zachodnich krańcach Polski późnym popołudniem możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 14 stopni Celsjusza nad morzem, 17 stopni na wschodzie, 21 w centrum i do 26 stopni Celsjusza w Zielonej Górze. Wiatr będzie słaby, tylko nad północy umiarkowany, nad samym morzem porywisty, z kierunku południowego i południowo-wschodniego" - powiedziała Ilona Bazyluk.

W nocy strefa zachmurzenia od zachodu będzie przesuwać się w kierunku centrum. Na zachodzie zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego i dużego. Na wschodzie i południu będzie jeszcze małe. Na północnym zachodzie możliwe przelotne, słabe opady deszczu. Temperatura od 4 stopni na południowym wschodzie, około 10 w centrum, do 17 na zachodzie. Wiatr słaby, tylko nad morzem umiarkowany, z południowego wschodu i południa.