We wtorek deszcz; temperatura od 9 do 13 st. C.

Autor: PAP 02 listopada 2021 16:05

We wtorek deszcz; temperatura od 9 do 13 st. C. We wtorek deszcz; temperatura maks. od 9 do 13 st. C./ fot. shutterstock.com

We wtorek opady deszczu obejmą niemal całą Polskę. Nadal pogodnie będzie na południowym wschodzie - powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego.

Według prognozy przygotowanej dla przez Małgorzatę Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, we wtorek pogodna aura utrzyma się na północno-wschodniej części kraju.

Opady deszczu prawie w całej Polsce

"W strefie od Suwalszczyzny i wschodniej części Mazur po północną Lubelszczyznę nie powinno padać. Na południu Lubelszczyzny i na Podkarpaciu deszcz może spaść w drugiej części dnia. Na pozostałym obszarze Polski będzie więcej chmur z przelotnymi opadami deszczu. Mocniej popada na Górnym Śląsku, gdzie spodziewane suma opadów to 20 mm. W ciągu dnia na krańcach zachodnich opady mogą powoli zanikać" - powiedziała Tomczuk.

Temperatura maksymalna powietrza w pasie od Wybrzeża po Wielkopolskę wyniesie około 8-9 stopni Celsjusza. W centrum będzie to około 10-12 stopni. Najcieplej będzie na wschodzie, gdzie termometry mogą wskazać do 13 stopni. W górach spodziewane są opady śniegu z deszczem przechodzące w śnieg.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI