Warszawa: zbiór owoców wywołał konflikt. Pojawiły się groźby policją

Autor: www.tvnwarszawa.pl 23 lipca 2021 13:02

Warszawa: zbiór owoców wywołał konflikt. Pojawiły się groźby policją Warszawa: zbiór owoców wywołał konflikt. Pojawiły się groźby policją /fot. shutterstock.com

Sady Żoliborskie to park, stworzony na miejscu dawnego sadu. Jednak ma tam miejsce zarzewie sąsiedzkiego konfliktu, które odnowiło się podczas tegorocznego owocobranie.

Jak podaje serwis tvnwarszawa.pl, owocobranie w Żolibowskich Sadach to oddolna inicjatywa polegająca na wspólnym zbieraniu spadów i dojrzałych owoców z drzew rosnących w parku. Jednak od dawna miejsce to jest przedmiotem sporu. Niektórzy starsi mieszkańcy okolicy skarżyli się, że spadające owoce sprawiają, że chodniki są śliskie i niebezpieczne. Pojawiły się nawet pomysły, by z Sadów Żoliborskich pozbyć się owocowych drzew. 

W miniony czwartek po południu organizator zbiórek, inicjatywa Owocowe Sady Żoliborskie, poinformował na Facebooku, że urząd dzielnicy zakazał organizowania owocobrań. Jak twierdzą mieszkańcy, urzędnicy nie tylko wydali zakaz, ale też poinformowali, że uczestnicy akcji mogą "liczyć się z interwencjami policji, a nawet prokuratury".

Powodem są telefony i skargi  od niezadowolonych starszych mieszkańców okolicznych bloków. Wg ich opinii owoce są kradzione i bezprawnie wywożone.

Spór o owocowe drzewa na osiedlu Sady Żoliborskie trwa od 2019 roku.

Więcej na ten temat na tvnwarszawa.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI