×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Warszawa: Rośliny z miejskich kwietników będą rozdawane mieszkańcom

Autor: PAP 24 października 2022 13:02

Warszawa: Rośliny z miejskich kwietników będą rozdawane mieszkańcom Warszawa: Rośliny z miejskich kwietników będą rozdawane mieszkańcom/fot.shutterstock.com

Od wtorku Zarząd Zieleni organizuje akcję #PrzygarnijKwiatka – w ramach sezonowej wymiany rośliny z miejskich kwietników rozdawane są mieszkańcom i stołecznym szkołom.

Zarząd Zieleni zaprasza warszawiaków po rośliny z warszawskich kwietników. Chętni będą mogli je odbierać od 25 października spod Pawilonu Edukacyjnego Kamień (ul. Wybrzeże Puckie 1). Przygotowywane, od kilku lat, przez warszawskich ogrodników sezonowe ukwiecenia stołecznych ulic, rond, kwietników i skwerów przyciąga oko tak mieszkańców, jak i przyjezdnych. Kolejna wymiana roślin z przestrzeni miejskiej organizowana jest w ramach akcji #PrzygarnijKwiatka. Od jutra, do końca tygodnia, rośliny będą rozdawane mieszkańcom i stołecznym szkołom. Wszystkie one mogą, w ramach ogrodniczego recyclingu, urozmaicić doniczkowe i balkonowe hodowle.

Rośliny z miejskich kwietników będą rozdawane mieszkańcom Warszawy

Kwiaty będzie można odebrać od 25 października od godz. 11 w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. Do końca tygodnia będą tam dostarczane kolejne partie roślin ze stołecznych rabat. Można będzie przychodzić po nie o dowolnych godzinach. Będą one wystawione przed pawilonem. Organizatorzy przypominają, żeby pamiętać o zabraniu własnych toreb, worków lub skrzynek. Rośliny będą bez doniczek, prosto z ziemi. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów.

Rośliny do przygarnięcia to m.in.: wieczniki kuliste, szałwie omączone, pacioreczniki, pelargonie, begonie, celozje srebrzyste, rozplenice, dalie, irezyny, alternantery, zielistki, smagliczki, scewole, koleusy, stokrotki afrykańskie.

Przy okazji akcji Zarząd Zieleni zaprasza na dyżury poradnictwa ogrodniczego. Na pytania, jak zadbać o swoje rośliny, jak poradzić sobie z ich chorobami czy jak dobrać odpowiednie gatunki do domowych ukwieceń odpowiedzą miejskie ogrodniczki. Dyżury odbędą się w Kamieniu 25 października w godz. 11 - 12 i 15 - 17. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI