×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Warszawa: Rój pszczół na znaku drogowym

Autor: PAP 15 czerwca 2021 14:06

Warszawa: Rój pszczół na znaku drogowym fot. Facebook Miasto Stołeczne Warszawa

Rój pszczół przysiadł na znaku drogowym przy ścieżce rowerowej na Żeraniu w Warszawie - takie zgłoszenie trafiło do Ekopatrolu straży miejskiej. Na miejsce wezwano pszczelarza, który przewiózł pszczoły do pasieki.

Sytuację straż miejska zrelacjonowała na swojej stronie internetowej. "Dochodziło południe, gdy strażnicy z Ekopatrolu otrzymali zgłoszenie o roju pszczół, który przysiadł na znaku drogowym nieopodal kościoła przy ulicy Modlińskiej. Funkcjonariusze podjęli interwencję, ponieważ rozdrażnione owady mogą dotkliwie użądlić" - czytamy.

Około dwóch tysięcy pszczół usiadło w górnej części tarczy znaku "droga tylko dla rowerów" stojącym przy ścieżce. Na miejsce wezwano pszczelarza. "Na szczęście owady były spokojne, być może zmęczone przelotem. Wybrały na odpoczynek ciekawe miejsce. Zupełnie jakby zamierzały przesiąść się na rowery" - żartowała przywołana w relacji strażniczka, która przeprowadzała interwencję.

"Pszczelarz ubrany w specjalny strój ochronny odłowił rój i przewiózł go do pasieki. Pszczoły podróżniczki zyskały nowy dom, gdzie będą mogły spokojnie produkować miód" - podała straż miejska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI