×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Warszawa: Ogród botaniczny otwarty dla zwiedzających zimą

Autor: PAP 18 listopada 2021 12:39

Warszawa: Ogród botaniczny otwarty dla zwiedzających zimą Otwiera się zimowy MAGICZNY BOTANICZNY/ fot. za www.garden.uw.edu.pl

Od soboty 20 listopada w stołecznym ogrodzie botanicznym UW będzie można podziwiać świetlne konstrukcje nawiązujące do najciekawszych roślin i zjawisk botanicznych, ale także do baśni i legend. "Magiczny botaniczny" będzie można zwiedzać do niedzieli 27 lutego 2022.

"Po raz pierwszy od ponad 200 lat Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego otwiera się dla zwiedzających zimą" - poinformował ogród botaniczny. "Świetlna wystawa nie tylko oczaruje zwiedzających, będzie też szansą na poznanie tajemniczych zimowych ścieżek Ogrodu, które do tej pory pozostawały niedostępne" - dodał.

Ogród Botaniczny UW otwarty również zimą

Pośród świecących rzeźb na warszawiaków czekają baśniowe paprocie, legendarna mandragora, rośliny i zwierzęta znane z polskich lasów, łąk i ogrodów. A także - obok jednego z niewielu rosnących w Polsce miłorzębów - imponująca, prehistoryczna niespodzianka.

"Większość rzeźb świetlnych nigdy nie była prezentowana w Polsce, część została wykonana przez artystów współpracujących z Lumagica - europejskim twórcą świetlnych ogrodów - specjalnie na tegoroczną wystawę po konsultacjach merytorycznych z pracownikami naukowymi i dydaktycznymi Ogrodu Botanicznego UW" - informuje ogród.

"Ogród zachwyca wiosną, latem i jesienią, ale zimą zobaczycie Państwo go w odsłonie, która naprawdę zapiera dech" - zapewnia dyrektor zarządzająca odpowiedzialna za projekt Lumagica Marzena Seweryniak.

"Wieczorne aktywności organizowane w Ogrodzie Botanicznym od dawna cieszyły się ogromnym zainteresowaniem" - powiedział dyrektor Ogrodu Botanicznego UW Marcin Zych. "Postanowiliśmy pójść tym tropem i łącząc siły z Lumagica zaproponować odkrywanie naszych kolekcji w niecodziennej, magicznej, nocnej scenerii. Jednocześnie bardzo nam zależało, żeby projekt +Magiczny Botaniczny+ był nie tylko kolejnym rozświetlonym parkiem, ale w nowy sposób opowiadał o magicznym miejscu, jakim jest Ogród Botaniczny oraz o niezwykłościach przyrody, które możemy tu spotkać" - dodał.

Wystawę będzie można oglądać od soboty 20 listopada do niedzieli 27 lutego 2022 roku.

Ogród otwarty będzie po zmroku, każdego dnia od godziny 17 - z wyjątkiem kilku świątecznych dni (Wigilii, pierwszego dnia Bożego Narodzenia i Sylwestra). Dla młodszych i starszych gości organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje w postaci strefy zabaw oraz gry opartej na zagadkach rozrzuconych na trasie zwiedzania. Bilety dostępne on-line na www.lumagica.pl, w aplikacji Goingapp oraz we wszystkich salonach Empik w Polsce. Normalny bilet kosztuje 37 złotych, a ulgowy 27 złotych. Są też specjalne karnety rodzinne w cenie 90 złotych (3-osobowy, dla dwóch osób dorosłych i jednego dziecka).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI