Warmińsko-mazurskie: Rolnicy blokują drogi krajowe w okolicach Szczytna, Bartoszyc i Ostródy

Autor: PAP 21 października 2020 11:24

Warmińsko-mazurskie: Rolnicy blokują drogi krajowe w okolicach Szczytna, Bartoszyc i Ostródy Rolnicy rozpoczęli blokady dróg krajowych/ fot. Szymon Mucha; shutterstock

Rolnicy rozpoczęli blokady dróg krajowych: obecnie utrudnienia można napotkać na dk16 koło Ostródy, dk 53 koło Szczytna oraz dk 51 koło Bartoszyc - podała PAP w środę warmińsko-mazurska policja.

Na drodze krajowej 16 koło Ostródy rolnicy ciągnikami jadą z Samborowa w kierunku Iławy. Tam zawracają na parkingu pod Iławą i mają się kierować ponownie w stronę Samborowa.

W Iławie protest odbywa się na ulicy Ostródzkiej. Protestujący chodzą po przejściu dla pieszych, zatrzymując chwilowo ruch samochodów. W Giżycku na drodze krajowej 59 do Mrągowa rolnicy spowalniają ruch, jadąc sprzętem rolniczym w kierunku Wilkas i Rynu. Według policji jedzie ok. 50 ciągników. W okolicach Wilkas mają zawrócić i kierować się do Giżycka.

Na drodze krajowej 51 w miejscowości Plęsy między Bartoszycami a Lidzbarkiem Warmińskim ciągniki rolnicze blokują rondo. W Rozogach na drodze krajowej 53 między Szczytnem a Myszyńcem protestujący ciągnikami jeżdżą wokół ronda, chodzą też większymi grupami po przejściu dla pieszych. Ciągniki rolnicze wyjechały też na drogę krajową 15 między Nowym Miastem Lubawskim a Lubawą oraz na drogę krajową nr 16 między Mrągowem a Sorkwitami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI