Walencja: Złodzieje masowo kradną awokado z plantacji

Autor: Fruchtportal.de 10 listopada 2021 15:55

Walencja: Złodzieje masowo kradną awokado z plantacji Walencja: Złodzieje masowo kradną awokado z plantacji/ fot. shutterstock.com

Walenckie Stowarzyszenie Producentów Awokado (AVA-ASAJA) i Stowarzyszenie Producentów Awokado (ASOPROA) ostrzegają, że złodzieje rozpoczęli kradzieże znaczących ilości awokado prosto z plantacji.

Mimo tego, że do odpowiedniej dojrzałości awokado odmiany Lamb Hass brakuje jeszcze czerech miesięcy, w Walencji dochodzi do kradzieży znaczących ilości tego owocu. 

Kradzieże spowodowane wysokimi cenami awokado rujnują hodowców, którzy tracąc część lub całość plonów sprzedawanych na rynku. Drugim negatywnym aspektem jest sprzedaż niedojrzałego awokado z kradzieży. Takie awokado rozczarowuje oczekiwania smakowe klientów, gdyż niedojrzałe smakuje jak korek czy drewno.

Prezes ASPOROA, Celestino Recatalá, wzywa do „większej czujności zarówno w gospodarstwach rolnych, jak i punktach sprzedaży, ponieważ skradzione awokado często trafia na lokalne targi i do sklepów owocowych bez namierzenia. Jeśli nie uda nam się zakończyć niepewności, możemy stracić dochód, który ma najlepsze perspektywy handlowe ”.

Hodowca z Benifaió, który chce pozostać anonimowy, doznał trzech kradzieży w ciągu ostatnich czterech tygodni i szacuje, że złodzieje stracili około 8000 kilogramów awokado, co stanowi ponad połowę jego potencjalnej produkcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI