W Warszawie świętują Dzień Kobiet na ludowo!Farmer.pl - 08 marca 2020 10:00


Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi postanowił uczcić tegoroczny Dzień Kobiet na ludowo. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie już od soboty przyciąga uwagę przechodniów wesołą muzyką oraz zapachami rozchodzącymi się z kolorowych i pełnych lokalnych smakołyków stoisk Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski - informuje farmer.pl.

Choć pogoda niezbyt sprzyjała, Agata Tymosiak – liderka Koła Gospodyń Wiejskich w Pruszynie z uśmiechem zachęcała do degustacji smakołyków z regionu oraz do zapoznania się z bogatą ofertą rękodzieła artystek z okolic Siedlec.

- Nasze koło działa od 2018 r. Liczy formalnie 30 kobiet i mężczyzn w różnym wieku, z różnych środowisk i branż, ale mamy też wiele sympatyków z okolicznych miejscowości. Główny cel naszych działań, to integracja środowiska wokół wspólnych spraw oraz łączenie tradycji z nowoczesnością. Dziergamy, wyszywamy serwety i obrazy, wykonujemy kwiaty, gotujemy, pieczemy, organizujemy warsztaty rękodzielnicze i kucharskie, ale też teatrzyki. Bierzemy udział w konkursach, jak na przykład w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy i możemy się pochwalić 3 miejscem w powiecie oraz 2 na poziomie gminy. W ubiegłym roku nasze bardzo młode stażem koło zorganizowało w sumie 30 wydarzeń dla okolicznych mieszkańców – pochwaliła się w rozmowie z farmer.pl Agata Tymosiak.

Więcej na www.farmer.pl