Zgodnie z prognozą pogody Ilony Bazyluk, w ciągu dnia nad morzem oraz południowym wschodzie może spaść przelotny deszcz. Burze prognozowane są na krańcach południowych i południowo wschodnich.

"Te burze powinny być słabe do 10 mm opadu, porywy wiatru do 60 km/h" - wskazała Bazyluk.

Prognoza synoptyczna Ilony Bazyluk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zakłada, że w środę w ciągu dnia najniższa temperatura maksymalna będzie nad morzem - 19 stopni. Cieplej w centrum między 24 a 25 st. C, natomiast najcieplej powinno być na południowym wschodzie. Tam lokalnie termometry mogą wskazać 26 stopni Celsjusza.

Zaznaczyła, że wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na północy porywisty - zachodni i północno-zachodni. Wieczorem możliwe słabe opady deszczu na północy i południu kraju.

"W nocy pogodnie, tylko na Pomorzu i południowym wschodzie więcej chmur. Tam przelotne opady deszczu, ale słabe. Na Pomorzu możliwe słabe burze" - wskazała synoptyk IMGW Ilona Bazyluk.

Podkreśliła, że temperatura minimalna w nocy wyniesie 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i na Pomorzu, w centrum 14 st. C, natomiast na południowym wschodzie i nad morzem około 15 stopni. W nocy słaby i zmienny wiatr.