W środę możliwe burze. Gdzie?

Autor: PAP 10 sierpnia 2022 09:48

W środę możliwe burze. Gdzie? fot.shutterstock.com

W środę przeważnie pogodnie i ciepło, w ciągu dnia będą się jednak rozwijały chmury, miejscami zachmurzenie będzie umiarkowane. Na wschodzie przelotny deszcz, na południowym wschodzie możliwe burze - powiedziała PAP synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

"Rano pogodnie w całym kraju. Bez groźnych zjawisk atmosferycznych" - przekazała PAP synoptyk. Burze, które po południu rozwiną się na południowym wschodzie mogą się utrzymać do wieczora - dodała.

Pogoda na środę 10 sierpnia

Prognoza synoptyczna Małgorzaty Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zakłada, że w środę temperatura maksymalna będzie się wahać od 19 stopni Celsjusza na Podhalu, 24-26 stopni w centrum kraju do 29 st. C na zachodzie.

IMGW prognozuje, że noc będzie pogodna - w drugiej połowie lokalnie mogą wystąpić mgły, które będą ograniczały widzialność do 500 metrów.

Temperatura minimalna w nocy wyniesie 9 stopni Celsjusza na Pomorzu i w Karpatach, na Suwalszczyźnie 10 st. C, w centrum 13-14 stopni, a na krańcach zachodnich sięgnie 15 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI