W środę kolejne protesty rolników w Warszawie

$data.author.description Autor: farmer.pl 26 października 2020 15:51

W środę kolejne protesty rolników w Warszawie Rolnicy po raz kolejny wyrażą swój sprzeciw wobec tzw. "piątki dla zwierząt"/ fot. farmer.pl

W środę, 28 października, rolnicy po raz kolejny wyrażą swój sprzeciw wobec tzw. "piątki dla zwierząt". O 12.00 rozpocznie się blokada ulic Warszawy. Tego dnia posłowie będą głosować nad przyjętymi przez Senat poprawkami do nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt - podaje farmer.pl.

Najbliższy protest będzie różnił się od dotychczasowych akcji rolników. Ze względu na stan epidemiczny w kraju lider Agrounii wzywa do blokowani ulic stolicy samochodami osobowymi. "Nie oddamy tego na co bardzo długo pracowaliśmy. Nie ma zgody na milczącą śmierć polskiego rolnictwa. Nie zgodzimy się na zamknięcie ani jednego gospodarstwa! (...) Rządzący nauczyli się z nikim nie rozmawiać. To jest ich sposób na rozwiązywanie problemów w Polsce - przeczekać i ludzie się zmęczą. Nie!" - pisze na facebookowym profilu ruchu Michał Kołodziejczak.

Rolnicy będą blokować Warszawę od godziny 12.00. Tego samego dnia w Sejmie między 13.00 a 16.00 będzie trwało głosowanie nad senackimi poprawkami, które zakończy prace parlamentarny nad ustawą. Po głosowaniu projekt trafi na biurko Andrzeja Dudy. Prezydent będzie mógł podpisać nowelizację ustawy o ochronie praw zwierząt wraz z przyjętymi przez Sejm poprawkami, zawetować ją lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI