W środę kolejne burze i ulewyPAP - 23 czerwca 2021 13:34


W środę po południu i wieczorem spodziewamy się kontynuacji burz oraz intensywnych opadów deszczu, a lokalnie gradu. Wciąż jednak będzie gorąco i duszno - powiedział Michał Ogrodnik, synoptyk IMGW.

Jak przekazał w rozmowie z PAP Ogrodnik, po burzowym wtorku, w środę prognozowane są kolejne burze i ulewy, ale strefa intensywnych opadów przeniesie się z zachodu na wschód kraju.

"Spodziewamy się kontynuacji silnych burz. Mogą one wystąpić we wschodniej i południowo-wschodniej części kraju oraz w centrum. Wciąż jednak będzie wilgotno i jeszcze bardziej duszno, dlatego mimo minimalnego spadku temperatury na zewnątrz, możemy tego zupełnie nie odczuć" - powiedział synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Burze wystąpią głównie na Lubelszczyźnie, Mazowszu oraz na Podlasiu

Michał Ogrodnik przekazał, że burze wystąpią głównie na Lubelszczyźnie, Mazowszu oraz na Podlasiu. "Na te obszary wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. W trakcie burz wystąpią intensywne opady deszczu, nawet do 40-60 mm oraz porywy wiatru do 100 km na godzinę. Lokalnie spodziewamy się także opadów gradu" - powiedział.

Wieczorem najchłodniej będzie nad morzem, około 20 stopni. W centrum i na wschodzie około 30 stopni, a na krańcach wschodnich i w województwie lubuskim oraz podkarpackim nawet 34 stopnie.