W środę deszcz na północy i w centrum kraju

Autor: PAP 20 kwietnia 2022 09:49

W środę deszcz na północy i w centrum kraju Środa będzie deszczowa/ fot. pixabay

W środę utrzyma się pochmurna pogoda. Na północny i w centrum kraju spadnie do 10 litrów wody na metr kwadratowy – powiedział PAP dyżurny Karol Walczak, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W środę będzie niemal w całym kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południowym wschodzie i nad morzem. Okresami opady deszczu, głównie w pasie od Mazur i Podlasia, przez północną część Mazowsza i Kujawy po Wielkopolskę, tam prognozowana wysokość opadów deszczu wyniesie około 10 mm.

Prognoza pogody: deszczowo w centrum i na północy kraju

Temperatura maksymalna od 5 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich, na południowym wschodzie 11 stopni i na północnym zachodzie w Szczecinie 13 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, z przewagą kierunków północnych.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Na południu lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów.

Temperatura minimalna od 2 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, około 5 stopni w centrum do 7 stopni na północy. W rejonach podgórskich minus 2 stopnie.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, północny i północno-wschodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI