×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

W niedzielę w Chorzowie będą siali dynie

Autor: PAP 12 maja 2021 09:25

W niedzielę w Chorzowie będą siali dynie Chorzowianie będą siali dynię olbrzymią Ambar na skwerach, klombach i nieużywanych skrawkach ziemi/ fot. shutterstock

Społecznicy w Chorzowie będą w niedzielę siali dynie na skwerach, klombach i nieużywanych skrawkach ziemi na terenie miasta. W niedzielę przypada Światowy Dzień Siania Dyni.

W środę i w czwartek po południu w strefie młodych przy ul. Wolności 3 chętnym rozdawane będą nasiona dyni olbrzymiej Ambar, a w piątek będzie tam można obejrzeć filmik instruktażowy.

W niedzielę o godz. 10.00 delegacja młodzieżowych radnych i radnych-seniorów wyruszy w miasto wraz z Witoldem Szwedkowskim z Miejskiej Partyzantki Ogrodniczej. Razem będą siali dynię olbrzymią Ambar na skwerach, klombach i nieużywanych skrawkach ziemi. Przygotowany zostanie również konkurs dla mieszkańców na najlepsze zdjęcie podczas siania dyni. Szczegóły konkursu będą dostępne w piątek na stronie chorzow.eu.

Dynia to warzywo istniejące w aż 45 odmianach, które można spożywać zarówno na słodko, jak i na słono. Dynie są też atrakcyjną ozdobą. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI