×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

W Michalczy odbyło się święto ogórka

Autor: WIR 20 lipca 2021 14:31

W Michalczy odbyło się święto ogórka W Michalczy odbyło się święto ogórka/ fot.pixabay.com

- W dniu 17 lipca 2021 w miejscowości Michalcza gm. Kłecko (powiat gnieźnieński) miała miejsce kolejna odsłona ogórkobrania - informuje Wielkopolska Izba Rolnicza.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali plantatorzy ogórków z całej Wielkopolski, firmy zajmujące się wspomaganiem produkcji warzyw, Koła Gospodyń Wiejskich i okoliczni mieszkańcy.

Główna atrakcją ogórkobrania było zwiedzanie plantacji ogórków oraz pokaz prac polowych. Pokazowe plantacje udostępnili wieloletni plantatorzy ogórków Państwo Izabela i Zbigniew Stajkowscy.

Prezentacji plantacji dokonali przedstawiciele firm specjalizujących się w hodowli ogórka. Na poletkach prezentowano sporą kolekcję odmian ze szczególnym naciskiem na tzw. odmiany partenokarpiczne, które nadają się do produkcji przyspieszonej. Zaprezentowano odmiany najlepsze do długotrwałego i krótkotrwałego kiszenia, jak i odmiany z przeznaczeniem na tzw. ogórka konserwowego. Zainteresowani mogli porównać poszczególne odmiany ogórków, zobaczyć jak rosną, jak wygląda ich zdrowotność, a także skosztować i ocenić walory smakowe świeżo zerwanych ogórków.

Wśród pokazów polowych największym zainteresowaniem cieszył się pokaz zbioru ogórków za pomocą „samolotu”.

Odbyła się także konferencja, podczas której przestawione zostały informacje z zakresu kompleksowej ochrony roślin, nawożenia, nawadniania, a także sposobach i zaletach uprawy na foliach biodegradowalnych, agrowłókninach, jak i w samym gruncie.  Bardzo Ciekawy wykład o uprawie polowej ogórków, jej zaletach problemach i trudnościach, przedstawiła pani dr Urszula Kłosińska z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Na uczestników wydarzenia czekały również degustacje potraw z wykorzystaniem ogórków, które przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI