×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

W których województwach mróz był najsilniejszy?

Autor: PAP 27 grudnia 2021 09:42

W których województwach mróz był najsilniejszy? W których województwach mróz był najsilniejszy?/ fot.pixabay.com

IMGW ostrzega przed silnym mrozem w kilkunastu województwach. Alerty dotyczą województw: lubelskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Silny mróz występuje nadal na przeważającym obszarze kraju.

Gdzie mróz był najsilniejszy ?

W województwie zachodniopomorskim najniższe temperatury minimalne odnotowano w Wierzchowie -21,6 st. C.; Trzcińsku -20,4 st. C; Szczecinku -17 st. C; Przelewicach -16,5 st. C Resku -16,5 st. C i Goleniowie -16 st. C. W województwie łódzkim temperatura powietrza na przeważającym obszarze spadła do -17 st. C, lokalnie do -20 st. C. Posobne temperatury zanotowano w województwie wielkopolskim.

Cieplej było natomiast w województwie pomorskim. Tam najniższa temperatura minimalna wystąpiła w południowych i zachodnich powiatach. Jak informował IMGW, część centralna przez część nocy pokryta była chmurami, co zapobiegło silnemu wychłodzeniu terenu. Zanotowana temperatura minimalna -14,5 st. C w Miastku, -14,1 st. C w Chojnicach, -14 st. C w Kmiecinie, -13,6 st. C Radostowie. Stacje nadmorskie zanotowały z kolei od -8 st. C w Ustce do -3,6 st. C na Helu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI