W Hiszpanii szaleje 60 pożarów lasów

Autor: PAP 17 sierpnia 2021 14:16

W Hiszpanii szaleje 60 pożarów lasów Pożar szaleje w lasach w Hiszpanii/ fot. unsplash

Z ponad 60 pożarami lasów walczą we wtorek strażacy w Hiszpanii. Największy pożar, w prowincji Avila w środkowej części kraju, od soboty strawił już ponad 15 tys. hektarów terenów leśnych. Ewakuowano dotąd ponad 1000 osób.

Jak podała hiszpańska obrona cywilna, z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się ognia trzeba było zwiększyć liczbę strażaków. Z pożarem, jaki wybuchł po zapaleniu się auta w okolicach miejscowości Navalacruz, walczy już ponad 1000 osób.

Po czterech dobach konieczna była ewakuacja blisko 1100 osób z gminy Sotalbo i okolic. We wtorek do domów zaczęły powracać pierwsze rodziny.

Pożar w Avili, największy w tym roku w Hiszpanii, jest jednym z ponad 60 trawiących we wtorek ten kraj. Rano we wtorek dwa inne duże pożary wybuchły w okolicach Huelvy oraz Walencji.

Najbardziej dotknięty regionem jest we wtorek Andaluzja, gdzie strażacy walczą z ogniem w 20 miejscach. Przed południem ewakuowano tam kilkadziesiąt osób.

Obrona cywilna podała, że po trzech dobach udało się ugasić pożar w miejscowości Batres, na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu. Ogień zniszczył tam ok. 200 hektarów lasów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI