W dzień dużo słońca i bez deszczu; noc z przymrozkami

Autor: PAP 22 marca 2022 12:47

W dzień dużo słońca i bez deszczu; noc z przymrozkami W dzień dużo słońca i bez deszczu; noc z przymrozkami/ fot. unsplash

Wtorek ma być trochę cieplejszym dniem niż poniedziałek i kolejnym ze słońcem i bez deszczu, w nocy prognozujemy jeszcze miejscami delikatne przymrozki – powiedział PAP synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek.

Jak powiedział PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego Szymon Ogórek, stabilna pogoda w kraju utrzyma się do końca tygodnia. To oznacza, że wtorek będzie kolejnym dniem ze słońcem, bez deszczu i ze słabym wiatrem.

W ciągu dnia temperatury do 17 st. C

Według prognozy pogody, utrzyma się także trend stopniowego wzrostu temperatury powietrza. "Wtorek, będzie cieplejszy od poniedziałku o ok. 2 stopnie Celsjusza. Maksymalne wartości temperatury w ciągu dnia sięgną od 12 do 17 stopni" - podał synoptyk.

W nocy lekki przymrozek

Noc z wtorku na środę zapowiada się pogodnie, wręcz bezchmurnie, bez deszczu ze słabym wiatrem, ale już nieco cieplej. "To będzie cieplejsza noc niż ta poprzednia, z poniedziałku na wtorek. Delikatny przymrozek wystąpi już tylko miejscami, głównie na wschodzie. Tam prognozujemy do minus 3 stopni. W centrum kraju do ok. -2 stopni, a na zachodzie miejscami powyżej zera" - powiedział Ogórek. Lokalnie mogą się tworzyć mgły.

Synoptyk dodał, że prognozy IMGW na ten tydzień nie przewidują deszczu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI