W czwartek temperatury do 16 stopni. Na zachodzie możliwe deszcze

Autor: PAP 07 października 2021 09:20

W czwartek temperatury do 16 stopni. Na zachodzie możliwe deszcze W czwartek najmniej chmur będzie we wschodniej części kraju. Na zachodzie możliwe będą słabe, zanikające opady deszczu / fot. shutterstock

W czwartek najmniej chmur będzie we wschodniej części kraju. Na zachodzie możliwe będą słabe, zanikające opady deszczu - powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatury w ciągu dnia od 12 do 16 stopni Celsjusza.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, czwartek będzie pogodny przede wszystkim we wschodniej części kraju. Im bardziej na zachód, tym więcej chmur.

"Na wschodzie kraju może być słonecznie. Na zachodzie zachmurzenie będzie zdecydowanie większe, z lokalnymi opadami deszczu, ale mającymi już zanikający charakter, po których mogą pojawić się przejaśnienia i rozpogodzenia. Będzie chłodniej. W rejonach podgórskich Karpat temperatura maksymalna wyniesie około 12 stopni Celsjusza. Na przeważającym obszarze kraju będzie około 15 stopni, a 16 st. może zdarzyć się lokalnie na południu kraju w pasie od województwa opolskiego, przez małopolskie, po podkarpackie oraz na Wybrzeżu" - powiedziała Dąbrowska.

Na wschodzie kraju będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr - południowy i południowo-wschodni, w porywach osiągający 40 km/h. Na zachodzie spodziewany jest wiatr słaby z kierunków północnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI