W czwartek przelotne deszcze utrudnią zbiory

Autor: PAP 15 września 2022 09:59

W czwartek przelotne deszcze utrudnią zbiory fot.redakcja

Przelotne opady deszczu mogą wystąpić w całym kraju z tym, że - jak podała PAP synoptyk IMGW Ilona Bazyluk - na południu popada najwięcej. Na północy spodziewane są natomiast najsilniejsze porywy wiatru do 80 km/h. W noc spodziewane są już większe przejaśnienia.

Jak przekazała PAP Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek w całym kraju możliwe są przelotne, raczej słabe, opady deszczu.

Najmniej popada na północy Mazowsza i na Podlasiu. Natomiast na południu deszczu będzie więcej. Może tam go spaść do 25 mm.

W czwartek możliwe burze

Synoptyk IMGW zwróciła uwagę także na możliwość wystąpienia burz zarówno na północy, jak i południu kraju. "Na północy kraju w tym burzach może w nich spaść do 20 mm deszczu, a porywy wiatru mogą osiągnąć do 80 km/h. Na południu opady mogą być nieco intensywniejsze, ale porywy wiatru będą słabsze, do 50 km/h" - zaznaczyła Bazyluk.

Maksymalna temperatura wyniesie w czwartek od 15 stopni na Podhalu i lokalnie nad morzem. W centrum będzie najcieplej, 19-20 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, najsilniejszy nad morzem, zachodni.

Natomiast w nocy z czwartku na piątek prognozowanych jest więcej przejaśnień. "Tylko na południu lokalnie zachmurzenie nadal będzie duże. Nadal na krańcach północnych i na południu spodziewany jest przelotny deszcz, silniejszy tylko na Podkarpaciu. Tam może spaść go do 15 mm" - powiedziała Bazyluk.

Temperatura minimalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Podlasiu i terenach podgórskich, ok. 8-10 stopni na przeważającym obszarze kraju, do 12 stopni Celsjusza na południowym wschodzie.

Wiatr nadal będzie umiarkowany i porywisty w całym kraju, tylko na południu ma być trochę słabszy. Nad morzem spodziewane są najsilniejsze porywy wiatru, do 80 km/h. Powieje z kierunków zachodniego i południowo-zachodniego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI