W czwartek pogodnie i ciepło. Możliwe burze z gradem w części kraju!

Autor: PAP 12 maja 2022 10:21

W czwartek pogodnie i ciepło. Możliwe burze z gradem w części kraju! W części kraju możliwe są lokalne burze z gradem. / fot. unsplash

Czwartek na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnym i słonecznym dniem - powiedziała dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Woźniak. W części kraju możliwe są lokalne burze z gradem.

W czwartek w zachodniej połowie kraju pojawi się jeszcze więcej rozpogodzeń, a zachmurzenie będzie małe i umiarkowane.

"Na wschodzie i południu słońca nie zabraknie, będzie bardzo ciepło, ale prognozowane są lokalne opady deszczu i burze" - przekazała synoptyk.

Jak dodała, burze mogą pojawić się na Przedgórzu Sudeckim, Podkarpaciu i w Małopolsce. "Burze będą występowały lokalnie i mogą mieć gwałtowny charakter z opadami deszczu do 20 milimetrów na metr kwadratowy i porywistym wiatrem" - podkreśliła. W trakcie burz miejscami może wystąpić grad.

Temperatura minimalna nad morzem wyniesie 13 st. C, w centrum 24 st. C. Najcieplej będzie na krańcach południowo-wschodnich, do 28 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, silny i porywisty. Nad morzem do 60 km/h z kierunków zachodnich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI