W czwartek opady niemal w całym kraju, na wschodzie głównie śniegu

Autor: PAP 24 listopada 2022 06:10

W czwartek opady niemal w całym kraju, na wschodzie głównie śniegu W czwartek będzie padać niemal w całym kraju / fot. Shutterstock

W czwartek opady mogą wystąpić niemal w całym kraju, z tym, że - jak powiedział PAP synoptyk IMGW Michał Folwarski - na wschodzie padać będzie głównie śnieg, a im dalej na zachód, tym śnieg będzie przechodził w deszcz ze śniegiem i sam deszcz.

Opady śniegu 2022 - gdzie popada?

Na wschodzie, szczególnie na południowym wschodzie, w czwartek śniegu przybędzie. "W rejonie Lubelszczyzny, woj. świętokrzyskiego, ale i Małopolski, Podkarpacia nawet do 8 cm, a w Tatrach i Karpatach może spaść nawet 10 cm śniegu. To będzie mokry śnieg" - powiedział Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz IMGW.

Zaznaczył, że im dalej na zachód, tym śnieg będzie przechodził w deszcz ze śniegiem i sam deszcz. Na początku dnia, gdy temperatury mogą być jeszcze na lekkim minusie, możliwe opady marznącego deszczu. "Nadal będzie więc niebezpiecznie ślisko" - ocenił Folwarski.

Czwartek najcieplejszy będzie na zachodzie - temperatura do ok. 5 stopni Celsjusza. Najchłodniejszym regionem Polski pozostanie Suwalszczyzna, gdzie termometry pokażą minus 3 stopnie.

Pogoda w nocy z 24 na 25 listopada

W nocy z czwartku na piątek nadal na wschodzie kraju padać będzie głównie śnieg, ale - jak podał synoptyk IMGW - już mniej intensywnie. Jedynie w górach może spaść do 8 cm białego puchu.

Na południu mogą wystąpić marznące opady deszczu ze śniegiem.

"Temperatura podobna do tej z ubiegłej nocy. Najcieplej na zachodzie i na Wybrzeżu, do 2 stopni na plusie. Natomiast na północnym wschodzie, w rejonie Warmii, Mazur i Podlasia, do minus 5 stopni" - powiedział Folwarski.

Będzie mgliście, szczególnie na północy i na zachodzie kraju. Lokalnie wystąpią marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Wiatr ma być nadal słaby, na ogół z kierunków wschodnich, tylko na południu głównie z kierunków północnych.

"Ten podział temperatury między ciepłym zachodem a zimnym wschodem będzie się utrzymywał jeszcze przez jakiś czas" - dodał synoptyk IMGW.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI